top


no title
2012-06-12
Projektų valdymo patirties sklaidos konferencija
Birželio 12 dieną Lietuvos projektų vadybos asociacijos ir ISM Executive School organizuotoje praktinėje patirties sklaidos konferencijoje įžvalgomis apie vadybos ir projektų valdymo sąsajas dalinosi Darius Gudačiauskas (TEO LT, AB generalinio direktoriaus pavaduotojas) bei Paulius Kibiša (Įmonių grupės "ALITA" generalinis direktorius).
 
Renginio svečiai Ivars Rungis (Latvian National Project Management Association valdybos pirmininkas (LV) ir Douglas G. Littlejohn (“2020 Business insight” vadovas (UK) apžvelgė globalias tendencijas ir projektų portfolio valdymo gebėjimų svarbą organizacijoms.
Pirmojoje diskusijoje projektų vadovo kompetencijos dinamiką ir iššūkius pristatė Artūras Bučinskas („TeliaSonera“ regioninio projektų valdymo skyriaus vadovas), Vytis Dedonis (TIETO Lietuva programų vadovas), Ieva Smalskienė („Barclays Bank“ projektų vadovė), Artūras Deltuva (konsultacijų įmonės „Kitokie projektai“ vadovas, treineris) bei Algis Davidavičius (Respublikinio energetikų mokymų centro Inovacijų ir plėtros skyriaus vedėjas). Diskusijos dalyviai akcentavo elgsenos, tarpininkavimo komptetencijų svarbą projektų vadovams, išskyrė virtualių komandų valdymo tarptautiniuose projektuose ypatumus bei globalizacijos įtaką tarpkultūriniam bendradarbiavimui.
Antrosios diskusijos metu buvo keliamas klausimas apie projektų valdymo tarnybų besikeičiančio vaidmens svarbą organizacijose. Inovatyvius sprendimus ir metodus pristatė Donatas Ramonas („CRC Consulting“ vadovas), Algimantas Brazauskas („Blue solutions“ direktorius), Artūras Kuliešas („Bureau Veritas“ sertifikavimo vadovas), Daina Čiudarienė (Lietuvos Respubilkos Ūkio ministerijos Pojektų valdymo skyriaus vedėja) ir Saulius Šimkonis PMP (Swedbank projektų valdymo kokybės vadovas).

LPVA inf.

 


 


Projektų vadovo profesijos vaidmuo šiandien yra labai svarbus visuose ūkio ir šalies valdymo sektoriuose, todėl Lietuvoje didėja tarptautinių projektų valdymo standartų ir metodikų poreikis, kuriuose atsižvelgiama į nacionalinius projektų valdymo ypatumus ir gilinami profesiniai bei organizacijų valdymo gebėjimai.

Šiuolaikinių projektų valdymo sėkmės kriterijai yra ne tik projekto veiksmingumas trukmės ir biudžeto tikslų ar investicinių rezultatų požiūriu, bet ir gebėjimas tenkinti klientų poreikius, išlaikyti projektų komandos motyvaciją ir pasirengti technologinėms, socialinėms bei kūrybinėms inovacijoms. Todėl projektų vadovo dalykinius, socialinius ir asmeninius gebėjimus būtina papildyti universalaus tarpininko gebėjimais, kuriais šalies, organizacijos ir verslo strategija įgyvendinama per projektus.

IPMA tarptautinis projektų valdymo gebėjimų sąvadas (ICB 3.0 versija) yra projektų vadovų gebėjimų vertinamoji priemonė, grindžiama projektų valdymo gebėjimų visuma, suskaidyta į 46 gebėjimų elementus. Šio gebėjimų modelio vertimas į lietuvių kalbą yra nuoseklaus Lietuvos projektų vadovų ugdymo ir sertifikavimo lietuvių kalba proceso dalis, kurį vykdo LPVA.

 

Lapkričio 27 d. Lietuvos projektų vadybos asociacijos prezidentas dr. Alfredas Chmieliauskas inauguruotas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriumi. Linkime tvarios sėkmės atnaujinant ateities kelius pirmajam privačiam universitetui, švenčiančiam 15 metų jubiliejų!

LPVA inf.

  

Lapkričio  25 d. VU Tarptautinio verslo mokykloje vyko IPMA projektų vadovų sertifikavimo sesija lietuvių kalba. Sekanti IPMA level B, C, D sertifikavimo sesija planuojama 2015 m. vasario mėn.

LPVA inf.

 

LPVA partneriai
 
  © Lietuvos Projektų vadybos asociacija. Sprendimas KTU EMTC. Naudojama TapCMS sistema.